Eastern Pennsylvania 2020/2021 12U-18U/19 Presidents Cup

The Eastern Pennsylvania Youth Soccer Presidents Cup is a statewide championship that is a part of the US Youth Soccer Presidents Cup National Event.  The Presidents Cup is an open competition that is focused on teams that wish to play in a statewide competition that aslo offers an opportunity to compete at the regional and national level. The Eastern Pennsylviania Presidents Cup Champion advances to the Eastern Presidents Cup (formerly Region I Presidents Cup). Regional winners advance to the US Youth National Presidents Cup. 

The first team listed on the schedule is the Home Team, the bottom team is Away.

Male U14 - 14U Boys Flight


Bracket A
Team Name Triboro Soccer Club Blue Eagles 07 Keystone FC Keystone FC Elite 07B Capital Area SA CASA 2007M Elite Vereinigung Erzgebirge SC V E VE MOUNTAINEERS Points Final
Triboro Soccer Club Blue Eagles 07
  • 5-0
  • 0-3
  • 1-2
3
Keystone FC Keystone FC Elite 07B
  • 0-5
  • 0-2
  • 0-6
0
Capital Area SA CASA 2007M Elite
  • 3-0
  • 2-0
  • 1-1
7
Vereinigung Erzgebirge SC V E VE MOUNTAINEERS
  • 2-1
  • 6-0
  • 1-1
7
Bracket B
Team Name Upper Dublin SC Comets Black '07 ENCO United Soccer Club ENCO '07 (u14) Boys Red FC Ballyhoo FC Ballyhoo 07 Boys Black Keystone FC Keystone FC South Elite 07B Points Final
Upper Dublin SC Comets Black '07
  • 3-0
  • 0-5
  • 2-6
3
ENCO United Soccer Club ENCO '07 (u14) Boys Red
  • 0-3
  • 0-4
  • 0-3
0
FC Ballyhoo FC Ballyhoo 07 Boys Black
  • 5-0
  • 4-0
  • 1-2
6
Keystone FC Keystone FC South Elite 07B
  • 6-2
  • 3-0
  • 2-1
9
Bracket C
Team Name FC Revolution FC Revolution Blast(07) North Union United SC NUU 07 Warriors Nitro Soccer Club Nitro 07 Elite Keystone Athletic Ka 2007 Black Points Final
FC Revolution FC Revolution Blast(07)
  • 4-4
  • 0-3
  • 1-2
1
North Union United SC NUU 07 Warriors
  • 4-4
  • 5-1
  • 2-1
7
Nitro Soccer Club Nitro 07 Elite
  • 3-0
  • 1-5
  • 3-3
4
Keystone Athletic Ka 2007 Black
  • 2-1
  • 1-2
  • 3-3
4
Bracket D
Team Name Southern Chester County SA Dragons B07 Penn Fusion Soccer Academy Predators 2007 (Labik) West Mont United Soccer Association Premier White 2007 Boys Langhorne Neshaminy United SC 2007 Fury Points Final
Southern Chester County SA Dragons B07
  • 0-0
  • 7-0
  • 1-2
4
Penn Fusion Soccer Academy Predators 2007 (Labik)
  • 0-0
  • 2-0
  • 1-0
7
West Mont United Soccer Association Premier White 2007 Boys
  • 0-7
  • 0-2
  • 0-4
0
Langhorne Neshaminy United SC 2007 Fury
  • 2-1
  • 0-1
  • 4-0
6
Bracket E
Team Name Quaker Elite Soccer Club Quaker Elite Gold 07 Parkland Area Soccer Club PASC RAPTORS Philadelphia Ukrainian Nationals 07B Red PA Rush 2007 Nero Boys Points Final
Quaker Elite Soccer Club Quaker Elite Gold 07
  • 1-1
  • 0-1
  • 0-3
1
Parkland Area Soccer Club PASC RAPTORS
  • 1-1
  • 1-4
  • 0-5
1
Philadelphia Ukrainian Nationals 07B Red
  • 1-0
  • 4-1
  • 2-2
7
PA Rush 2007 Nero Boys
  • 3-0
  • 5-0
  • 2-2
7
Bracket F
Team Name Tredyffrin Easttown Youth SA FCE 2007 Boys Premier Red PA Rush 2007 Rush Boys Steel United PA 2007 Boys Radnor SC 2007 Boys Samba Buckingham United Soccer Club (CBAA) Buckingham United 2007 Boys Blue Points Final
Tredyffrin Easttown Youth SA FCE 2007 Boys Premier Red
  • 0-3
  • 3-0
  • 2-0
  • 3-2
9
PA Rush 2007 Rush Boys
  • 3-0
  • 4-1
  • 1-1
  • 3-0
10
Steel United PA 2007 Boys
  • 0-3
  • 1-4
  • 1-3
  • 0-2
0
Radnor SC 2007 Boys Samba
  • 0-2
  • 1-1
  • 3-1
  • 4-4
5
Buckingham United Soccer Club (CBAA) Buckingham United 2007 Boys Blue
  • 2-3
  • 0-3
  • 2-0
  • 4-4
4