Eastern Pennsylvania 2020/2021 12U-18U/19 Presidents Cup

The Eastern Pennsylvania Youth Soccer Presidents Cup is a statewide championship that is a part of the US Youth Soccer Presidents Cup National Event.  The Presidents Cup is an open competition that is focused on teams that wish to play in a statewide competition that aslo offers an opportunity to compete at the regional and national level. The Eastern Pennsylviania Presidents Cup Champion advances to the Eastern Presidents Cup (formerly Region I Presidents Cup). Regional winners advance to the US Youth National Presidents Cup. 

The first team listed on the schedule is the Home Team, the bottom team is Away.

Male U17 - 17U Boys Flight


Bracket A
Team Name Southern Chester County SA Dragons B04 Tredyffrin Easttown Youth SA FCE 2004 Boys Premier Radnor SC 2004-5 Boys Samba Steel United PA 2004 Boys Points Final
Southern Chester County SA Dragons B04
  • 3-0
  • 2-1
  • 1-0
9
Tredyffrin Easttown Youth SA FCE 2004 Boys Premier
  • 0-3
  • 1-1
  • 1-2
1
Radnor SC 2004-5 Boys Samba
  • 1-2
  • 1-1
  • 3-1
4
Steel United PA 2004 Boys
  • 0-1
  • 2-1
  • 1-3
3
Bracket B
Team Name Penn Fusion Soccer Academy Predators 2004 (Baeza) Vereinigung Erzgebirge SC V E VE Gunners Colonial SC Gunners Red Keystone Athletic KA 2004 Black Points Final
Penn Fusion Soccer Academy Predators 2004 (Baeza)
  • 3-2
  • 3-2
  • 0-2
6
Vereinigung Erzgebirge SC V E VE Gunners
  • 2-3
  • 2-0
  • 0-2
3
Colonial SC Gunners Red
  • 2-3
  • 0-2
  • 3-4
0
Keystone Athletic KA 2004 Black
  • 2-0
  • 2-0
  • 4-3
9
Bracket C
Team Name Penn Alliance Select Premier '04 Future Player Academy FPA Black 2004 Boys Montgomery United SC Union Buckingham United Soccer Club (CBAA) Buckingham United 2004 Boys Premier Points Final
Penn Alliance Select Premier '04
  • 2-2
  • 0-4
  • 0-2
1
Future Player Academy FPA Black 2004 Boys
  • 2-2
  • 1-4
  • 0-0
2
Montgomery United SC Union
  • 4-0
  • 4-1
  • 2-0
9
Buckingham United Soccer Club (CBAA) Buckingham United 2004 Boys Premier
  • 2-0
  • 0-0
  • 0-2
4
Bracket D
Team Name Philadelphia Ukrainian Nationals 04B Red Council Rock United CRUSA FC Bucks 2004 Force Yardley Makefield Soccer Yardley Makefield Soccer 2004 Boys Premier Thunder NL EDP Langhorne Neshaminy United SC 2004 Avengers Points Final
Philadelphia Ukrainian Nationals 04B Red
  • 5-1
  • 1-1
  • 2-3
4
Council Rock United CRUSA FC Bucks 2004 Force
  • 1-5
  • 1-1
  • 0-2
1
Yardley Makefield Soccer Yardley Makefield Soccer 2004 Boys Premier Thunder NL EDP
  • 1-1
  • 1-1
  • 1-3
2
Langhorne Neshaminy United SC 2004 Avengers
  • 3-2
  • 2-0
  • 3-1
9
Bracket E
Team Name Lehigh Valley United 2004 Boys Blue - Tadley North Union United SC NUU 04 Crew Parkland Area Soccer Club PASC UNITED Points Final
Lehigh Valley United 2004 Boys Blue - Tadley
  • 3-2
  • 0-2
3
North Union United SC NUU 04 Crew
  • 2-3
  • 0-1
0
Parkland Area Soccer Club PASC UNITED
  • 2-0
  • 1-0
6
Bracket F
Team Name PSA Liberty FC U17 Hershey SC Hershey SC 2004 M Elite Penn FC Youth (Lower Dauphin Soccer Assoc.) Penn FC Youth 2004 M Black Points Final
PSA Liberty FC U17
  • 2-3
  • 2-1
3
Hershey SC Hershey SC 2004 M Elite
  • 3-2
  • 3-0
6
Penn FC Youth (Lower Dauphin Soccer Assoc.) Penn FC Youth 2004 M Black
  • 1-2
  • 0-3
0