Registration for teams that qualified through their State Associations for the USASA Region I National Cups. This portal will allow team managers to record their player pools, check schedule information  results of the competition. 

Male Open - Werner Fricker Cup - Amateur Open Championship


North

Sunday, April 25, 2021

Match # 2

04/25/21 1:00PM – 2:30PM

Team Score
Lansdowne Yonkers FC (H) 3
Polonia Falcon (A) 0
James Fleming Park - Turf Field

Saturday, May 01, 2021

Match # 1

05/01/21 7:00PM – 9:00PM

Team Score
Providence City FC (H) 1
FC Westchester (A) 2
Johnston High School - Soccer Pitch

Saturday, May 08, 2021

Match # 7

05/08/21 7:00PM – 8:30PM

Team Score
Lansdowne Yonkers FC (H) 9
Internationals SC (A) 0
James Fleming Park - Turf Field
Match # 6

05/08/21 7:00PM – 8:30PM

Team Score
FC Westchester (H) 5
KO Elites (A) 1
Medford Athletic Complex - Soccer Pitch

Sunday, June 06, 2021

Match # 10

06/06/21

Team Score
FC Westchester (H)
Lansdowne Yonkers FC (A)
South

Sunday, April 18, 2021

Match # 4

04/18/21 4:00PM – 5:30PM

Team Score
Columbia FC (H) 1
Clifton Elite (A) 2
Western Regional - Field 5
Match # 3

04/18/21 4:00PM – 5:30PM

Team Score
Jackson Lions (H) 4
AFC 1863 (A) 3
Jackson Justice Complex - Jackson Justice Complex

Saturday, May 08, 2021

Match # 9

05/08/21 4:30PM – 6:00PM

Team Score
Clifton Elite (H) 3
Christos FC (A) 2
Athenia Steel Complex - Soccer Pitch

Sunday, June 06, 2021

Match # 11

06/06/21

Team Score
Jackson Lions (H)
Clifton Elite (A)
6/7 Single Elimination Bracket

First Round A
Providence City FC 1
Match #1
Johnston High School - Soccer Pitch
Saturday, May 1, 2021
7:00PM- 9:00PM
FC Westchester 2
First Round B
Lansdowne Yonkers FC 3
Match #2
James Fleming Park - Turf Field
Sunday, April 25, 2021
1:00PM- 2:30PM
Polonia Falcon 0
First Round C
Jackson Lions 4
Match #3
Jackson Justice Complex - Jackson Justice Complex
Sunday, April 18, 2021
4:00PM- 5:30PM
AFC 1863 3
First Round D
Columbia FC 1
Match #4
Western Regional - Field 5
Sunday, April 18, 2021
4:00PM- 5:30PM
Clifton Elite 2
First Round E
Vereinigung Erzgebirge Majors 0
Match #5
Vereinigung Erzgebirge Clubhouse - Main Field
Sunday, April 18, 2021
2:30PM- 4:00PM
Christos FC 1
Quarterfinals A
FC Westchester 5
Match #6
Medford Athletic Complex - Soccer Pitch
Saturday, May 8, 2021
7:00PM- 8:30PM
KO Elites 1
Quarterfinals B
Lansdowne Yonkers FC 9
Match #7
James Fleming Park - Turf Field
Saturday, May 8, 2021
7:00PM- 8:30PM
Internationals SC 0
Quarterfinals C
Jackson Lions 2
Match #8
Jackson Justice Complex - Jackson Justice Complex
Saturday, May 8, 2021
7:30PM- 9:00PM
West Chester United 1
Quarterfinals D
Clifton Elite 3
Match #9
Athenia Steel Complex - Soccer Pitch
Saturday, May 8, 2021
4:30PM- 6:00PM
Christos FC 2
Semifinals A
FC Westchester
Match #10
Sunday, June 6, 2021
Lansdowne Yonkers FC
Semifinals B
Jackson Lions
Match #11
Sunday, June 6, 2021
Clifton Elite
Final A
Semifinals A Winner
Match #12
Ukrainian American Sports Center - Turf Field
Sunday, June 20, 2021
Semifinals B Winner